1250 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Saç Maskesi Nasıl Uygulanır?

Saç Maskesi Ne İşe Yarar ve Nasıl Uygulanır ? 

Saç maskesi; ister ticari, ister evinizde doğal ürünlerle hazırladığınız bir maske olsun, saçı derinlemesine nemlendirmek ve parlaklık kazandırırken kırıkların oluşumunu azaltmak için kullanılır. Kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz farklı markaların saç maskeleri genellikle saçları nemlendirirken bazıları, saça daha çok parlaklık veren, saç boyasından yıpranmış saçlar için, saçı besleyen gibi alt başlıklar taşımaktadır. Bu tip saç maskeleri her gün kullanıma uygun değildir ve haftada 1-2 kez kullanmak yeterlidir.

Saç Maskesi Çeşitleri Nelerdir ? 

Saç maskelerini 2 ana kategoriye ayırmak istersek bunlar ticari ve evde yapılan maskeler olacaktır. Ticari maskeleri aşağı yukarı her kozmetik mağazasında veya büyük marketlerde bulabilirsiniz. Doğal olanlar ise saç tipine ve saçlarınızda yaşadığınız sorunlara göre evde bulunan malzemelerle hazırlanan maskelerdir. Saçları ve saç derisini derinlemesine nemlendirmek için örneğin zeytinyağı veya badem yağı kullanabilirsiniz. Bu yağlar dışında bal, shea yağı, avokado yağı gibi diğer doğal ürünlerde saç ve saç derisini nemlendirme özelliğine sahiptir.

Bu tip doğal yağların etkisini arttırmak için genellikle kullanılan yöntem “sıcak yağ bakımı” uygulamasıdır. Örnek olarak, saçınızın uzunluğuna göre belirlediğiniz miktarda zeytinyağını kısık ateşte ılıtıp, parmak uçlarınızla saç derisine masaj yaptıktan sonra, kökten uçlara kadar sürüp, 30 dakika bekletmek saçlarınızı nemlendirecektir. Maskenin nemlendirici etkisi arttırmak için bir miktar bal ekleyebilirsiniz.


Kozmetik mağazalarında kuru, yağlı, kırılan, soluk görünümlü saçlara göre özel formüllerle üretilmiş saç bakım maskeleri bulabilirsiniz. Bu maskeler doğal maskelerle aşağı yukarı aynı etkiyi göstermelerine karşın daha kısa sürede sonuç alabilirsiniz.


 

© 2020 Kuafördepo Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır.

Whatsapp Destek
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.