1250 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Tuzsuz Şampuan Önerileri

Tuzsuz Şampuan Önerileri

Saçlarımızı yıkarken ister istemez cildimize de kullandığımız şampuanlar temas ediyor. Tuzsuz şampuan kullanımı hem saç hem cilt dostu olarak karşımıza çıkıyor. Durulama yaparken omuzlarımıza, boyun ve alın çevremize temas eden sıradan şampuanlar isilik, sivilce, kızarıklık ve kabarma yapabilir. Bunları önlemek için tuzsuz şampuan önerileri her gün girip kontrol ettiğimiz sosyal medya platformlarında, forumlarda karşımıza çıkıyor.

Tuzsuz şampuan önerileri içerisinde en önemli görülen konu şampuanın tuz haricinde başka kimyasallardan da uzak olması bizce. Yalnız sülfattan yani tuzdan noksan şampuanlar elbette fayda sağlayacak ama diğer kimyasallarla şampuanımızı bir arada kullandığımız sürece bir fayda göremeyeceğiz.

Saçlarımıza yeni bir işlem uygulattık veya saçlarımıza günlük saç şekillendirme işlemleri uygulayacağız. Tuzsuz şampuan bize güzel bir koruma sağlayacak. Tuzsuz şampuan kullanarak uygulattığımız röfle, ombre veya komple boya uygulamalarının kullanım süresini de uzatabiliriz. Yani tuzsuz şampuan bir nevi gri şampuan işlevi de görecektir.

Tuzsuz şampuan cilde ve saça çok yararlı dedik ama bunu da söylemeden geçmeyelim tuzsuz şampuan gözleri de yakmıyor. Bebek şampuanlarının göz yakmaması tamamen bundan kaynaklı. Tuzsuz şampuan önerileri içerisinde de bir çok bebek şampuanı ile karşılaşabilirsiniz.

Bu noktada bir beyin fırtınası yapabiliriz. Bildiğiniz gibi bebek şampuanları bizim kullandığımız sıradan şampuanlardan daha az köpürüyor. Sülfat da yani tuz da şampuanı köpürten kimyasal olduğuna göre tuzsuz şampuanların daha az köpürmesi mevzusunu çözmüş olduk.

Tabi bir de bunun köpürmeye yardımcı bir kimyasal olduğunu da anladık. Çünkü mutfakta da deneyimlediğimiz gibi doğal yağların hiçbiri su ile reaksiyona girdiğinde köpürmez.

Tuzsuz şampuan önerileri başlığı altında çok fazla öneri ile karşılaştık. Bu tuzsuz şampuan önerileri içerisinde bizim en çok beğendiğimiz Kuaf Tuzsuz Şampuan oldu. İçerisinde yalnız tuz değil silikon, formaldehit, SLS içermemesi de bizler için istediğimizden daha büyük bir ekstra oldu. İçerisinde kimyasal bulunduran pek çok şampuandan da daha uygun fiyatlı olması büyük bir iyilik.

alıntı:sacbakimtavsiyeleri

© 2020 Kuafördepo Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır.

Whatsapp Destek
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.